skip to Main Content
10 بازی شاد برای دورهمی خانوادگی در سال 2023

10 بازی شاد برای دورهمی خانوادگی در سال 2024

زمانی که از بازی‌ های کامپیوتری نام برده می‌شود اولین چیزی که در ذهن متصور می‌شویم خشونت، تیراندازی و بکش بکش است. اما اگر به مقایسه این موارد با محصولات هنرهای دیگر بپردازیم متوجه خواهیم شد این هنر نوظهور مظلوم واقع شده است. بهرحال بحث امروز ما این مقایسه نیست و در این مطلب میخواهیم به ده مورد از بازی‌هایی بپردازیم که مناسب تجربه خانوادگی هستند و می‌تواند طرز نگرشمان را تغییر دهد. این شما و این هم 10 بازی شاد برای دورهمی خانوادگی در سال 2024 ، با یوبیت پلی همراه باشید.

Overcooked

همین چند سال پیش بود که بازی‌های کوچک پا به عرصه گذاشتند. بازی‌هایی که توسط تیم کوچک و حتی یک نفره ساخته شده‌اند. انتخاب یوبیت پلی به نمایندگی از این دسته، بازی اورکوک است. یک بازی مدیریت اشپزخانه رنگارنگ و شاد که می‌تواند در بعضی مواقع استرسی بیشتر از هر بازی اکشنی وارد کند. بازی حجم کمی دارد و برای اکثر پلتفرم ها منتشر شده است.

Rayman Legends

زمانی که خبر ساخت ریمن در قالب دو بعدی انتشار یافت، می‌شد حدس زد با یکی از بهترین بازی‌های خانوادگی طرف هستیم. طراحی هنری شاد و سرشار از رنگ، براحتی می‌تواند هر کودکی را جذب کند و گیم‌پلی جذاب و ساده آن رده سنی نمی‌شناسد. بهترین نسخه ریمن، افسانه نام دارد و برای تمامی پلتفرم‌ها تولید شده است. این بازی زیبا تا ۴ بازیکن را ساپورت می‌کند.

Super Mario Party

اگر آنقدر خوش‌شانس و مرفه هستید که آخرین کنسول شرکت نینتندو را دارید، انبوهی از بازی‌های خانوادگی انتظارتان را می‌کشد. بعنوان نماینده این کنسول دوست‌داشتنی سری ماریو را در نظر گرفتیم. هر کدام از بازی های سری ماریو می‌تواند جذاب باشد و خوشبختانه گیم‌پلی آن دقیقا همان چیزیست که کودکان و والدین می‌پسندند.

Crash Team Racing Nitro-Fueled

کمی از اکشن فاصله بگیریم و سمت بازیهای ریسینگ بیاییم. همه بازی‌های ریسینگ را می‌توان با خانواده انجام داد، اما انتخاب ما یک ریسینگ مبارزه ای از سری دوست‌داشتنی کراش است. بازسازی کراش ماشینی توسط اکتیویژن یکی از هیجان‌انگیز‌ترین خبرهای نسل هشتمی بود. گرافیک بهبود یافته و قابلیت آنلاین از تغییرات آن نسبت به بازی قبل است،که ارزش ان را بیش‌از‌پیش می‌کند. کراش را می‌توان نهایتا تا چهار نفره بازی کرد.

Lego

هر کدام از بازی‌های سری لگو مورد مناسبی برای خانواده‌هاست. همه آنها فضای شادی دارند و گیم پلی آنها بر پایه مبارزه و حل پازل است. اما این مبارزات آنگونه نیستند که خشونت را ترویج دهند. تقریبا هر فیلم و انیمیشن هالیوودی را بشناسید یک نسخه لگو از روی آن ساخته شده است. بازی قابلیت دونفره را نیز دارد و یکی از بهترین نمونه‌ها برای همکاری بین والدین و فرزندان است.

Ratchet and Clank

راچت کلنک نسبت به بازی‌های دیگر جدید‌تر است اما براحتی می‌تواند مهمان مجالس دورهمی‌تان باشد. داستان و گیم پلی کمی جدی‌تر است و می‌توانید دونفره آن را به‌ پایان برسانید. این بازی از انحصاری‌های شرکت سونی است.

Just Dance

یکی از بازی‌های خوب حرکتی که جواب خوبیست برای کسانی که می‌گویند بازی‌ها بچه‌ها را چاق می‌کنند. سری دنس آنچنان خوب و اصولی ساخته شده است که می‌تواند در قالب بازی تناسب اندام و رقص را یاد دهد و البته لبخند را بر لبتان بنشاند.

EA FC or Efootball sport

بازی ورزشی گزینه‌ی خوبی برای دورهمی هستند. FC و Efootball یکی از بهترین آنهاست. البته همیشه ببین کابران این دو اختلاف وجود داشته اما اگر نمی‌خواهید زیاد درگیر آنها شوید هر دو گزینه خوبی هستند. بصورت اختصار اگر می‌خواهید یک بازی دورهمی و کل کلی داشته باشید سراغ efootball بروید و اگر می‌خواهید کمی بیشتر و جدی‌تر بصورت تاکتیکی‌ فوتبال بازی کنید FC مناسب‌تر است. اگر علاقه ای به فوتبال ندارید می‌توانید بسکتبال یا بیسبال را امتحان کنید.

Knack II

جدیدترین عنوان خانوادگی و کودک که ساخته شده است را می‌توان نک دانست. یک فرنچایز نوظهور که از اولین بازی‌های کنسول پلی‌استیشن بود. این بازی قابلیت دو نفره و همکاری را هم دارد و انتخاب خوبی برای کودکان است.

Spiderman

و باز هم یکی از انحصاری های سونی که البته ابرقهرمانی نیز هست. مرد عنکبوتی جدید را بحق میتوان یک بازی اکشن ادونچر کامل دانست. گرافیک جذاب در کنار گیم پلی سرعتی و قابلیت آپگرید انبوهی از لباس‌ها که هر کدام استایل مبارزه متفاوتی دارند، در کمتر بازی دیده شده است.

ده تا از بهترین بازیهای سبک خانوادگی را مرور کردیم. گرچه بازی های بیشتری در این ژانر وجود دارد اما سعی بر این بود تا بازی های دو نفره و شاد را بررسی کنیم. اگر شما نیز موردی افزون بر این در ذهن دارید با ما در میان بگذارید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top